Pacjencie ! Nie lekceważ bruksizmu!!

Czy zdarzyło Ci się obudzić z dolegliwościami bólowymi szyi, głowy lub za uszami?
A może masz starte powierzchnie zębów przednich lub popękane szkliwo?
To może być bruksizm.

✅𝐂𝐨 𝐭𝐨 𝐣𝐞𝐬𝐭?
Bruksizm to podświadome i mimowolne zaciskanie i tarcie zębów szczęki i żuchwy.
Najczęściej ma miejsce w trakcie snu - kiedy pacjent jest nieświadomy problemu. Do bruksizmu często prowadzi stresujący tryb życia i braki zębowe lub nieprawidłowe wypełnienia. 😱😶‍🌫️
Wielu pacjentów przez lata nie zdaje sobie sprawy z objawów, ale uciążliwy ból głowy i odcinka szyjnego powoduje, że poszukują pomocy u lekarza.
Konsekwencją zdrowotną bruksizmu może być 𝐮𝐭𝐫𝐚𝐭𝐚 𝐳𝐞̨𝐛𝐨́𝐰, 𝐧𝐢𝐞𝐞𝐬𝐭𝐞𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐢𝐜𝐡 𝐬𝐤𝐫𝐨́𝐜𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐩𝐨𝐰𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐬́𝐜𝐢𝐞𝐫𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦, 𝐚 𝐧𝐚𝐰𝐞𝐭 𝐮𝐬𝐳𝐤𝐨𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨́𝐰 𝐬𝐤𝐫𝐨𝐧𝐢𝐨𝐰𝐨-𝐳̇𝐮𝐜𝐡𝐰𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 oraz 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐦𝐧𝐢𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐲𝐳̇𝐞𝐣 𝐛𝐨́𝐥𝐞 𝐰 𝐰 𝐨𝐤𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲 𝐤𝐚𝐫𝐤𝐮 𝐢 𝐬𝐳𝐲𝐢.
Osoby cierpiące na bruksizm często latami nie mogą znaleźć przyczyn tych objawów. Dlatego warto regularnie odwiedzać stomatologa, który już w czasie standardowej wizyty kontrolnej, może zwrócić uwagę na ukruszenia i wyraźne starcie zębów.

✅𝐉𝐚𝐤 𝐥𝐞𝐜𝐳𝐲𝐦𝐲 𝐛𝐫𝐮𝐤𝐬𝐢𝐳𝐦?
Leczenie bruksizmu opiera się m.in. na stosowaniu szyny relaksacyjnej zakładanej na noc.
👉Jeśli podejrzewasz u siebie bruksizm, umów wizytę i skonsultuj problem z naszym stomatologiem. W Rodental Plus znajdziesz najnowocześniejszy sprzęt oraz doświadczony i zgrany zespół. Jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Czytaj więcej

Dentysta dziecięcy Bielsko-Biała

Najlepszy stomatolog dziecięcy to osoba z odpowiednim podejściem do małych pacjentów, dysponująca profesjonalnym sprzętem, który przyspieszy czas leczenia oraz zminimalizuje niepotrzebny stres i ból. Pierwsza wizyta u dentysty bywa zazwyczaj dużym przeżyciem dla dziecka oraz jego rodziców.

Jesteśmy rodzinnym gabinetem stomatologiczno-protetycznym. Słowa "stomatologia rodzinna" przy naszym logo nie są przypadkowe. Wiemy, że jakość pierwszej w życiu wizyty u dentysty, skutkuje późniejszą dbałością o stan uzębienia oraz właściwym postrzeganiem roli stomatologa przez dziecko.

Nasi lekarze oraz higienistki dbają o komfort małych pacjentów, aby nie obawiali się wizyty u dentysty. Dzieci na pierwszym spotkaniu zapoznają się z gabinetem i ze sprzętem stomatologicznym. Lekarz w zabawny sposób opowiada wówczas o narzędziach, pokazując do czego służą oraz pozwala dziecku na oswojenie się. Na pierwszej wizycie staramy się wykonać przegląd zębów u dziecka. Nie naciskamy na to jednak, kiedy widzimy, że dziecko nie jest jeszcze gotowe i proponujemy wówczas drugą wizytę adaptacyjną. Najczęściej wybieranymi przez rodziców lekarzami w naszej placówce jest Lek. stom. Małgorzata Margańska oraz lek. Stom. Marta Biedrawa.

Kiedy w grę wchodzi leczenie u dzieci, rozpoczynamy je po miłej pogawędce od wykonania znieczulenia komputerowego Calaject™. Dzięki temu podanie roztworu znieczulającego jest mniej dyskomfortowe niż w tradycyjnej postaci.

Czytaj więcej

Dobry dentysta Bielsko-Biała

„Dobry dentysta Bielsko” to fraza, którą wpisują osoby pilnie poszukujące wyspecjalizowanego gabinetu stomatologicznego. Czym kierować się kiedy poszukujemy dobrego stomatologa przez internet? Na co warto zwrócić uwagę?

Specjaliści od zadań specjalnych

Złamany ząb, bolesność, przetoka, obrzęk – pacjenci, którzy poszukują dobrego dentysty w wyszukiwarce, zazwyczaj poszukują specjalistów stomatologii, którzy będą dyspozycyjni. Dobry gabinet stomatologiczny to taki, który w swoim zespole dysponuje wystarczającą ilością lekarzy, aby terminy wizyty nie były odległe, a w nagłych przypadkach istniała możliwość zapisu „na już”.

Ważne są także kwalifikacje stomatologów. W Rodental Plus pracuje 5 lekarzy stomatologii o wysokich kwalifikacjach zawodowych, którzy posiadają doświadczenie w różnych dziedzinach (m.in. protetyka, leczenie kanałowe, chirurgia, implanty, stomatologia dziecięca, a także stomatologia estetyczna, zachowawcza). To zespół specjalistów, który nie obawiają się trudnych przypadków, a do każdego pacjenta podchodzą z uśmiechem i życzliwością.

Czytaj więcej