Dentysta dziecięcy Bielsko-Biała

Najlepszy stomatolog dziecięcy to osoba z odpowiednim podejściem do małych pacjentów, dysponująca profesjonalnym sprzętem, który przyspieszy czas leczenia oraz zminimalizuje niepotrzebny stres i ból. Pierwsza wizyta u dentysty bywa zazwyczaj dużym przeżyciem dla dziecka oraz jego rodziców.

Jesteśmy rodzinnym gabinetem stomatologiczno-protetycznym. Słowa "stomatologia rodzinna" przy naszym logo nie są przypadkowe. Wiemy, że jakość pierwszej w życiu wizyty u dentysty, skutkuje późniejszą dbałością o stan uzębienia oraz właściwym postrzeganiem roli stomatologa przez dziecko.

Nasi lekarze oraz higienistki dbają o komfort małych pacjentów, aby nie obawiali się wizyty u dentysty. Dzieci na pierwszym spotkaniu zapoznają się z gabinetem i ze sprzętem stomatologicznym. Lekarz w zabawny sposób opowiada wówczas o narzędziach, pokazując do czego służą oraz pozwala dziecku na oswojenie się. Na pierwszej wizycie staramy się wykonać przegląd zębów u dziecka. Nie naciskamy na to jednak, kiedy widzimy, że dziecko nie jest jeszcze gotowe i proponujemy wówczas drugą wizytę adaptacyjną. Najczęściej wybieranymi przez rodziców lekarzami w naszej placówce jest Lek. stom. Małgorzata Margańska oraz lek. Stom. Marta Biedrawa.

Kiedy w grę wchodzi leczenie u dzieci, rozpoczynamy je po miłej pogawędce od wykonania znieczulenia komputerowego Calaject™. Dzięki temu podanie roztworu znieczulającego jest mniej dyskomfortowe niż w tradycyjnej postaci.

Aby wykryć odpowiednio wcześniej nawet najmniejsze ognisko próchnicy, badanie stomatologiczne wykonujemy przy użyciu specjalistycznych lup oraz kamery wewnątrzustnej. Dzięki niej nasz mały pacjent oraz jego rodzice mogą z bliska zobaczyć jaki obszar będzie leczony, a także możemy zaprezentować stan przed i po leczeniu. Praca na cztery ręce (współpraca stomatologa z asystentką) znacznie przyspiesza czas spędzony przez dziecko na fotelu stomatologicznym.

We współpracy z dziećmi stawiamy na profilaktykę (lakowanie i lakierowanie zębów) oraz na higienę jamy ustnej. Stosujemy bezbolesne metody leczenia próchnicy, białych plam i przebarwień. W przypadku wypełnień oferujemy kolorowe plomby Twinky Star, a po skończonej wizycie nagradzamy każde dziecko miłym upominkiem.

W Rodental Plus dbamy o to, aby każdy mały pacjent wychodził z pięknym uśmiechem na buzi. A rodzice nie musieli się martwić o chęci do odwiedzenia naszych stomatologów przy kolejnych wizytach. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszych procedur oraz umówić pierwszą wizytę dla dziecka, jesteśmy do dyspozycji pod nr tel.:  33 815 60 60